Blog sklepu AktywnySmyk.pl

Puky firmą roku 2008… oraz trochę historii

Ponieważ otrzymujemy coraz to więcej pochlebnych opinii o produktach Puky, chcemy wam zaaplikować małą dawkę informacji o tym producencie.

puky-historia

Troszkę historii

Założona w 1949 roku w Düsseldorfie firma Puky zaczynała swoją działalność od produkcji skuterów i rowerów dla dzieci, stopniowo poszerzając asortyment do pełnej gamy obecnie produkowanych mobilnych pojazdów dla dzieci w każdym wieku. Od 1958 firma przeniosła się do miejscowości Wülfrath w pobliżu Düsseldorfu.
Obecnie w dziesięciu ekologicznych warsztatach Puky produkuje 450.000 pojazdów sprzedawanych na całym świecie w ponad 40 krajach. Wśród pracowników firmy zatrudnienie znalazło 450 osób niepełnosprawnych wykonujących prace w zależności od swoich indywidualnych predyspozycji.
Wysoka jakość produktów, uczciwa, jednolita polityka cenowa wobec klientów i dealerów to filozofia firmy Puky.

Nagroda „Firma roku 2008”

Firma roku 2008
Firma roku 2008

Firma Puky otrzymała w marcu 2008 roku po raz trzeci niemiecką nagrodę „Firma Roku” za współuczestnictwo w inicjatywie „Tak Niemcy” zrzeszającej niemieckich producentów i promującej produkty wytwarzane wyłącznie na terenie Niemiec.

Do nagrodzenia firmy Puky przyczyniła się ponadto wysoka jakość i wytrzymałość wytwarzanych wyrobów, mogących tym samym służyć wielu pokoleniom maluchów nie tracąc znacząco na jakości podczas ewentualnej odsprzedaży produktu.

Jury podczas przyznawania nagrody wzięło pod uwagę fakt, że Puky nawet w czasach międzynarodowych przepływów towarów kontynuuje produkcję tylko w Niemczech. A barwne i przyjazne dzieciom produkty poza dostarczaniem radości również rozwijają aktywność ruchową.
Na końcu argumentacji sędziowe stwierdzili, że wyroby Puky może nie są najtańsze na rynku ale na pewno są innowacyjne, wysokiej jakości, a przede wszystkim bezpieczne.

marcel-puky-firma2008

AktywnySmyk napisał dnia 19 czerwca 2009 w kategorii: Rowerki biegowe Puky
Tagi wpisu: Puky   rowerek bez pedałów  
  • Karolina

   Rowerek PUKY jest wspaniały do nauki jazdy na dwóch kółkach
   dla naszego 3,5 letniego synka .Po prostu wsiadł i pojechał co
   wprawiło nas w osłupienie a dziecku jazda na tym właśnie rowerku sprawia dużo radości

  • Michał

   a jak się to takie super polecanie PUNKY ma do załączonego do opisu w sklepie ketlera 10http://www.test.de/Kinderlaufraeder-Gift-in-den-Griffen-1688273-1689295/
   erm rowerek na 2?? – za substancje szkodliwe
   Puky LR1
   70

   MANGELHAFT (4,6)

  • aktywnysmyk

   Panie Michale sprawa się miała poważnie i firma Puky wyjaśniała tą sprawę lata temu…. chodzi konkretnie o jeden ze składników do produkcji opony.
   Potem porównano w teście http://www.oekotest.de rowerki biegowe o podobnych parametrach (koła piankowe) Puky LR M i Kettler Speedy 10 gdzie Puky wyszedł na prowadzenie :-) a Kettler Speedy otrzymał ocenę „niedostateczną” w teście uchwytów kierownicy.

  • michał

   acha ok dziękuję, nie wiedzialem

  • aktywnysmyk

   Bardzo proszę:-)