Blog sklepu AktywnySmyk.pl

Nowość | Rower Ridgeback MX14 grafitowy

Grafitowy, matowy rower Ridgeback MX14 jest idealnym następcą małego rowerka biegowego. Ten ważący ok. 8 kg rowerek posiada klasycznie prowadzoną aluminiową ramę, pompowane 14″ opony, dwa hamulce typu v-brake i dokręcane boczne kółka, coś dla tradycjonalistów :-)

Rower Ridgeback MX14 szary

Rower Ridgeback MX14 szary

Rower Ridgeback MX14 możemy śmiało polecić młodemu rowerzyście o sportowym stylu jazdy :-) Dziecko rozpoczynające jazdę na tym rowerze musi posiadać umiejętność hamowania poprzez naciśnięcie klamki na kierownicy, oraz siłę aby tego dokonać, dlatego MX14 jest idealnym następcą małego rowerka biegowego. Jeżdżąc na MX14 w trudnym terenie (np przy zjeździe z bardziej stromej górki) dziecko może asekurować się nóżkami zdejmując je z pedałów i cały czas hamować ściskając klamki na kierownicy, czego nie da się wykonać na rowerze wyposażonym w torpedo, gdzie młody cyklista musi trzymać stopy na pedałach aby móc hamować.

Rower Ridgeback MX14 występuje również w kolorze:

Rower Ridgeback MX14 czerwony

Rower Ridgeback MX14 czerwony

Rower Ridgeback MX14 niebieski

Rower Ridgeback MX14 niebieski

AktywnySmyk napisał dnia 15 października 2012 w kategorii: Nowości, Rower Ridgeback
Tagi wpisu: Ridgeback MX14   Rower Ridgeback  
  • Mat

   Czy, na wypadek obawy, że ów rowerek szybko okaże się za mały dla dziecka, można dokupić dłuższą sztyce, żeby był większy zapas dla podwyższania siodełka?

   Co Państwa zdaniem dociąża ten rowerek, z aluminiową bądź co bądź ramą? Koła są cieżkie? (może da się u Was kupić lżejsze?), albo/i ciężki widelec? (nie macie aluminiowego?)

   Czy po odjęciu bocznych kółek nie powinno być wagi mniejszej niż 8kg?

   Widzieliście ten rower w praktyce (pytam o przypadek bez używania bocznych kółek)? Jest zwrotny?

  • Taką sztyce da się dokupić.

   Sądzę, że wpływać może wszystko… kierownica, wspornik kierownicy, koła…
   Nic jednak nie możemy w nim wymienić na lżejsze :(

   Tak, waga będzie mniejsza po odjęciu kółek bocznych. Jeśli się przypomnisz (mailowo) to zważymy rowerek i podamy wynik.

   Dzieci które jeździły na tym rowerze mówiły, że się fajnie jeździ… żadne z nich nie użyło określenia „zwrotny”.
   Być może z uwagi na młody wiek rowerzystów trudno było ocenić im czy jest zwrotny czy nie.

  • Mat

   Chodziło raczej o ocenę rodzica obserwującego dziecko w czasie jazdy. To rodzic oceni, czy rowerem dziecko łatwo skręca, bierze ostre zakręty (np: zrobi kółko na niezbyt szerokim chodniku bez podparcia się nogą), może się szybko rozpędzić nie tylko na chodniku ale i na trawie. I można szybko zahamować po zjechaniu z górki, a także czy wyprzedza inne dzieci (przynajmniej czasami).

   A dziecko może nawet nie znać określenia „zwrotność”.

   Wydaje mi się, że 8 kg to powinien ważyć rowerek 16”, a nie 14” (jest taka Merida, mam z nią styczność, porównywalna cenowo). Jednak ciekawe w rigdebacku są v-brake’i – i brak hamulca nożnego – rozumiem, że dzieci łatwo w miarę łatwo mogą skorzystać z tego rodzaju hamulców.

  • Nam też się podoba, że rowerek ten posiada dwa hamulce na kierownicy :-) Dziecko jadąc w trudnym terenie może asekurować się nóżkami i cały czas hamować… czego nie da się wykonać na rowerze z torpedo gdzie nóżki muszą być cały czas na pedałach aby móc hamować.