Blog sklepu AktywnySmyk.pl

O firmie Radio Flyer…

Kilka dni temu informowaliśmy was o poszerzeniu naszej oferty o śliczny czerwony jeździk Scoot About firmy Radio Flyer. Dziś, chcemy przedstawić historię tej firmy.

Dawno, dawno temu…

Powstanie firmy
Młody emigrant z Włoch Antonio Pasin w wieku 16 lat przyjechał w do Ameryki aby tu zacząć nowe wymarzone życie. Nie mógł znaleźć pracy w wyuczonym przez ojca i dziadka zawodzie stolarza, dlatego trudnił się przypadkowymi zajęciami. Za pieniądze które udało mu się odłożyć w roku 1917 wynajął jedno małe pomieszczenie na swój warsztat gdzie nocami składał drewniane wózki, które następnie sprzedawał podczas dnia.

Typowe produkty Radio Flyer

Typowe produkty Radio Flyer

Skąd się wzięła nazwa Radio Flyer?
Założyciel firmy Antonio Pasin zafascynowany pierwszym aparatem radiowym stworzonym przez Włocha Guglielmo oraz Flyerem – latającą maszyną braci Wright, postanowił ze zlepka tych słów stworzyć nazwę firmy. Tak powstała amerykańska marka Radio Flyer.

Lata dwudzieste
W roku 1923 Pasin nadał swojej firmę nazwę Liberty (wolność) Coaster na cześć w nowojorskiej statuy wolności. Wkrótce wyprodukował pierwszy drewniany wózek Liberty Coaster Nr. 4, który samodzielnie sprzedawał do sklepów.
Do sprzedaży wprowadzono nowe metalowe modele wózków produkowanych masowo na nowoczesnych prasach hydraulicznych. Dzięki taśmowej produkcji zyskał przydomek Mały Ford będący nawiązaniem do linii produkcyjnej Henrego Forda.

Wózek Liberty Coaster No.4

Wózek Liberty Coaster No.4

Lata trzydzieste
W roku 1930 firma zmieniła nazwę na Radio Steel & Manufacturing i była największa firmą na świecie produkującą tego typu wózki dla dzieci. Powstaje nowa linia klasycznych stalowych wózków Radio Flyer.

Lata pięćdziesiąte
To lata powojennego baby boomu a co za tym idzie większa produkcja i sprzedaż pojazdów. Wózki otrzymały nowe kolory i grafiki wzorowane na popularnych kreskówkach Walta Disneya.

Lata sześćdziesiąte
To lata rewolucji kulturalnej, lądowanie na księżycu i wojna w Wietnamie :-(
Powstaje bezpieczny czterokołowy pojazd Scat Racer oraz Baby Walker – chodzik mający na celu pomóc małym dzieciom w stawianiu pierwszych kroków.

Lata siedemdziesiąte
Ach te słodkie lata siedemdziesiąte w Polsce królowały rowerki Bambino i Pelikany… :-)
Radio Flyer produkuje sanki połączone z nartami i wydajnym hamulcem. Powstaje również wózek Mag Slicks z łożyskami kulkowymi oraz malowaniem stylizowanym na popularnych w tamtych latach samochodach wyścigowych dragster.

Lata osiemdziesiąte
Upada mur berliński, pierwsze komputery i magnetowidy trafiają pod strzechy. Powstaje plastikowy wózek wzorowany na pierwszych flyerach, posiada on ograniczony promień skrętu, gładsze koła zapewniające cichą jazdę.
Powstaje Row Cart – pojazd inny od wszystkich, napędzany rękoma poprzez przyciąganie i odpychanie kierownicy, sterowany za pomocą nóg. Produkty Radio Flyer pojawiają się w telewizji dziecięcej Nickelodeon.

Lata dziewięćdziesiąte
To doba internetu i telefonów komórkowych. Firma obchodzi 80 lecie istnienia, z tej okazji buduje największy na świecie czerwony wózek Radio Flyer ważący prawie 7 ton !!!
Do sprzedaży trafiają: terenowy wózek Nr. 32 z pompowanymi oponami i amortyzowanymi kołami, plastikowy wózek do pchania i ciągania oraz seria trójkołowych rowerków w stylu retro w tym także jeździk Scoot About.

Najnowsze produkty

Najnowsze produkty

Czasy obecne
Firma przez lata działalności zdobyła szereg doświadczeń dzięki którym oferuje klientom produkty dobre i trwałe.
Nowością są plastikowe wózki wyposażone w pojemniki na niezbędne dziecięce gadżety, pasy bezpieczeństwa i składane daszki, nowe modele rowerków trójkołowych oraz bezpieczna hulajnoga z szerokim podestem i dwoma kółkami z przodu.

AktywnySmyk napisał dnia 12 sierpnia 2009 w kategorii: Aktualności
Tagi wpisu: jeździk   radio flyer   scoot about