Blog sklepu AktywnySmyk.pl

Nowości – zmiany w sklepie

Z przyjemnością prezentujemy Państwu kilka zmian, które wprowadziliśmy w przeciągu kilku tygodni w sklepie. W skrócie będzie o tym, że wszystkie przesyłki kosztują teraz 15zł, można dodawać opinie o produktach, strona z listą produktów ma podgląd szczegółów produktu w popupie, zrezygnowaliśmy z faktur na rzecz paragonu, zmiany w animacji flash na pierwszej stronie… troszkę się tego nazbierało :-)

Przesyłka za 15zł
To bardzo dobra wiadomość! Wracamy do ceny za przesyłkę w kwocie piętnaście złotych polskich, bez względu na wagę przesyłki :-)

transport-15zl

Jakiś czas temu przesyłki do 5kg był po 15zł, a przesyłki ważące ponad 5kg kosztowały 20zł… Kilka dni temu powróciliśmy do ceny 15zł za przesyłkę niezależnie od wagi. Spadająca cena nie jest związana ze spadkiem temperatury na zewnątrz i mamy nadziej, że utrzyma się długo…

Opinie o produkcie
Przygotowaliśmy możliwość dodawania opinii i oceny produktu.

Zachęcamy do pozostawienia opinii o produktach zakupionych w AktywnymSmyku, co z pewnością ułatwi wybór przyszłym kupującym.

Oceniamy produkt gwiazdkami w następujących kryteriach:

  • 1 gwiazdka – “Słabe… :(“
  • 2 gwiazdki – “Da radę, ale bez fajerwerków”
  • 3 gwiazdki – “Dobry, polecam”
  • 4 gwiazdki – “Git, smyk jest zachwycony”
  • 5 gwiazdek – “Absolutny wymiatacz!”

Podgląd szczegółów produktu (w popupie) na stronie z listą produktów
Dodaliśmy małą ikonkę lupki na stronie z listą produktów, kliknięcie w którą otworzy popup z opisem szczegółowym produktu oraz jego zdjęciami.

Nowa funkcjonalność jest przydatna zwłaszcza, gdy komuś nie wystarcza strona pt. “Rowerki bez pedałów – porównanie” wówczas może łatwo porównać opisy i zdjęcia już na stronie z listą produktów, poniżej prezentacja jak to może działać na przykładzie strony z listą rowerków bez pedałów.

Zmiany w animacji “polecamy” na pierwszej stronie
Zmodernizowaliśmy animacją na stronie głównej sklepu prezentującą produkty, które szczególnie polecamy.

flash-index

Teraz mamy m.in. bardziej szczegółowe podpisy dla zakładek z polecanymi produktami, pogrupowaliśmy niektóre produkty… i teraz mamy przykładowo zakładki: rowerki bez pedałów Puky LR, hulajnogi Micro i hulajnogi Puky…zresztą zobaczcie sami strona główna AktywnySmyk.pl

Paragon zamiast faktury
Pomimo stosowania ekologicznego papieru :-) do drukowania faktur, doszliśmy do wniosku, że nieco bardziej ekologicznie będzie dołączać do przesyłek dużo mniejsze niż faktura na A4 – paragony fiskalne (oczywiście tylko wtedy, gdy klient nie poda numeru NIP i nie zaznaczy przy zamawianiu – chęci otrzymania faktury VAT).

paragon-fiskalny

AktywnySmyk napisał dnia 22 października 2009 w kategorii: Sklep AktywnySmyk
Tagi wpisu: nowość   screencast   udoskonalenie sklepu