Blog sklepu AktywnySmyk.pl

Jackson Goldstone – przesiadka na rower LIKETOBIKE

Najbardziej znany młody rowerzysta biegowy Jackson Goldstone ze stajni LIKEaBIKE przesiadł się na rower z pedałami… również marki LIKEaBIKE. Rowerek tej znanej niemieckiej firmy nazywa się LIKEtoBIKE. O rowerku LIKEtoBIKE pisaliśmy już kilka razy na blogu AktywnegoSmyka… najważniejsza rzecz to taka, że rowerek ten (na 16 calowych kołach) waży nie więcej niż 8 kg.

Jackson Goldstone on his LIKEtoBIKE!

Jackson Goldstone on his LIKEtoBIKE! (źródło: LIKEaBIKE UK Balance Bikes)

ps. rękawiczki, kask… to nam się podoba! Z niecierpliwością czekamy na video z Jacksonem i jego wyczynami na tym nowym rowerze…

Aaaa… zapomnielibyśmy dodać, że  Jackson Goldstone brawurowo jeździł do tej pory na rowerku biegowym LIKEaBIKE Jumper…  dostępnym w ofercie AktywnegoSmyka :-)

Co można napisać o LIKEaBIKE Jumper?!? Tylny wahacz jest ruchomy i amortyzowany za pomocą elastycznej wkładki elastomerowej (w komplecie dwie wkładki o różnych stopniach twardości dostosowanych do różnej wagi małego kierowcy), która uginając się tłumi drgania i amortyzuje rowerek. Regulacja wysokości siodełka jest banalnie prosta ponieważ jest ono mocowane przy pomocy zacisku, do którego otwarcia nie potrzeba żadnych kluczy. Ponadto producent dostarcza dwie sztyce o długości 14 i 21 cm, co daje możliwość regulacji wysokości siodełka odpowiednio 36-39 cm i 44-47 cm licząc od podłoża. Lekka, aluminiowa kierownica o długości 38 cm mocowana jest na widelcu za pomocą tzw. systemu A-Head, dzięki czemu montaż jej jest łatwy i szybki. Dwie podkładki o grubości 0,5 i 1 cm umożliwiają lekką regulację wysokości kierownicy. W LIKEaBIKE Jumperze zastosowano innowacyjny, a zarazem bardzo prosty system ograniczenia skrętu kierownicy do około 35°. Z tyłu widelca zamontowano elastyczną gumkę, która blokuje skręt widelca zapobiegając nagłemu i gwałtownemu skręceniu przedniego koła. W zestawie znajduje się również zapasowa gumka. Kiedy dziecko opanuje już jazdę na rowerku, gumkę można zdemontować umożliwiając tym samym pełny skręt.

Rowerek bez pedałów LIKEaBIKE Jumper zielony Rowerek bez pedałów LIKEaBIKE Jumper czerwony Rowerek bez pedałów LIKEaBIKE Jumper granatowy Rowerek bez pedałów LIKEaBIKE Jumper fioletowy
Rowerek bez pedałów LIKEaBIKE Jumper niebieski Rowerek bez pedałów LIKEaBIKE Jumper pomarańczowy
AktywnySmyk napisał dnia 9 listopada 2010 w kategorii: Dzieci na rowerkach biegowych, Rowerki biegowe LIKEaBIKE
Tagi wpisu: Jackson Goldstone   likeabike jumper   LIKEtoBIKE