Blog sklepu AktywnySmyk.pl

Jak długo AktywnySmyk pojeździ na hulajnodze Mini Micro

Bardzo często spotykamy się z pytaniami jak długo dziecko pojeździ na hulajnodze Mini Micro. Odpowiedź jest prosta jeśli wiemy w którym centylu znajduje się dziecko.

Waga

Maksymalne obciążenie hulajnogi Mini Micro to 20 kg zatem dzieci, które przekroczyły tą wagę powinny powoli przesiadać się na hulajnogę Maxi Micro co nie oznacza, że muszą zrobić to natychmiast, jak waga łazienkowa oznajmi nam graniczne 20. Po przekroczeniu 20-tki klasyczna hulajnoga Mini Micro ani się nie złamie, ani nie rozpadnie… skutkiem ostrzejszego ujeżdżania Mini Micro przez cięższego jeźdźca będzie jedynie szybsze zużycie systemu skrętnego hulajnogi, który to da się zawsze odbudować przy użyciu nowych części zamiennych jeśli hulajnoga ma być używana przez kolejnego młodego jeźdźca.

Chłopcy i dziewczynki w 50 centylu statystycznie osiągają wagę 20 kg pomiędzy 5 a 6 rokiem życia. Drobne dzieci (ok. 25 centyla) osiągają 20 kg jak mając 6,5 roku, a te większe (ok. 90 centyla) w wieku ok 4 lat. Jeśli zatem znamy centyl, w którym się znajduje się przyszły użytkownik hulajnogi, możemy łatwo sprawdzić w jakim wieku osiągnie on graniczną dla hulajnogi wagę.

Wzrost

Kierownica w hulajnodze Mini Micro znajduje się na stałej wysokości 67 cm co zapewnia wygodną jazdę dzieciom od wzrostu min 90 cm do ok 125 cm. Maksymalny wzrost dziecka jest ściśle skorelowany z jego wiekiem, dłużej bowiem pojeżdżą na hulajnodze dzieci z niższych centyli niż te z wyższych. 4-latek o wzroście 125 cm będzie miał bowiem krótsze rączki, a co za tym idzie jego pozycja na hulajnodze stanie się mniej odpowiednia, niż 5-latek o tym samym wzroście ale z relatywnie zaś dłuższymi rękoma. Dziecko stojąc na podeście hulajnogi powinno mieć ręce przynajmniej lekko zgięte – trzymając je na kierownicy – przy wyprostowanej pozycji. Jeśli zatem smyk o wzroście powyżej 120 – 125 cm zaczyna się garbić podczas jazdy na Mini Micro – powinien przesiąść się na hulajnogę Maxi Micro.

Dziewczynka jadąca na hulajnodze Mini Micro

Podsumowanie

Można zatem uogólnić, że jeśli dziecko znajduje się w 50 centylu to będzie jeździć na hulajnodze Mini Micro do ok 5,5-6 roku życia.

Jeśli dziecko jest z niższego centyla to pojeździ dłużej. A co z dziećmi z końca siatki centylowej?!? Niektórzy rodzice decydują się na zakup hulajnogi Maxi Micro (z regulowaną wysokością drążka i większym maksymalnym obciążeniem) już dla wyrośniętych 3-latków… ale pamiętajmy też o tym, że hulajnoga Maxi Micro jest o ponad kg cięższa od Mini…
My zaś znamy dzieci ważące ponad 20 kg, które wciąż jeżdżą na Mini Micro i hulajnoga daję radę :-) zatem nie martwimy się wagą dziecka i dajmy się mu wyszaleć na Mini Micro ;-)

AktywnySmyk napisał dnia 18 września 2013 w kategorii: Dzieci na hulajnogach, Hulajnogi Micro, Porady
Tagi wpisu: Hulajnoga Maxi Micro   Hulajnoga Micro   Hulajnoga Mini Micro