Blog sklepu AktywnySmyk.pl

Dobór wielkości rowerka biegowego

dobor-wielkosci

Przygotowaliśmy tekst pt. “Dobór wielkości rowerka biegowego“.

Radzimy w nim jak dobrać odpowiednią wielkość rowerka biegowego dla dziecka. Opisujemy jak dokonać pomiaru nóżki dziecka, czym się sugerować a czym nie, co zrobić jeśli znamy tylko wzrost smyka, a co jak znamy tylko wiek.

Podsumowanie jest następujące:

Najważniejsza jest długość nóżki! Mierzcie ją w bucikach, w których dziecko będzie jeździć. Jeśli dziecko nosi jeszcze pieluchę, śmiało ją zdejmijcie, nic wielkiego się przecież nie stanie gdy dziecko posiusia z emocji swój rowerek :-). Młode smyki zaczynające przygodę z rowerkiem przed drugim rokiem życia mogą mieć na początku siodełko opuszczone troszkę niżej (1-2 cm) niż krocze, aby swobodnie spacerować z rowerkiem między nogami oswajając się z pojazdem. Nie jest to jednak regułą, ponieważ niektóre maluszki wolą startować z siodełkiem ustawionym na tyle wysoko, aby siedząc na nim mogły od razu trenować odpychanie.
Jeśli koniecznie chcecie kupić rowerek nie znając długości nóżki, a znacie wzrost smyka to dla 2-4 latka nóżka powinna mieścić się w zakresie 38-40% wzrostu.
Nie wybierajcie rowerka znając jedynie wiek dziecka… to za mało informacji!

dobor-wielkosci-w-opisie

Box "Dobór wielkości rowerka biegowego" na stronie produktu.

Dodatkowo do każdej strony opisującej któryś z dostępnych u nas laufradów dodaliśmy box z podsumowaniem i linkiem do popupu, w którym jest informacja jak zmierzyć nóżkę.

Zapraszamy do lektury :D

AktywnySmyk napisał dnia 9 lipca 2009 w kategorii: Porady, Sklep AktywnySmyk
Tagi wpisu: porada   rowerek bez pedałów   udoskonalenie sklepu